ege-bolgesi-karavan-kamp-alanlari-karavan-forum
Ege'de kamp yapmak ve Ege'yi keşfetmek isteyen karavanseverler için Ege Bölgesi’nde yer alan karavan kamp alanlarını sizler için derledik.

Gerek doğası, gerek sahilleriyle bir kez ziyaret edenin bile gönlünü fetheden Ege Bölgesi’nin derinliklerine dalmak ve keşfetmek isteyen karavanseverler için Ege Bölgesi’nde yer alan karavan kamp alanlarını sizler için derledik. Bu rehber yardımıyla karavanınızla ve sevdiklerinizle keyifli seyahat planları hazırlayabilirsiniz. Bu amaçla rehberde, kamp alanlarına ulaşabileceğiniz harita bağlantıları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kamp alanlarında yer alan elektrik, atık deşarj ünitesi gibi hangi olanakların bulunduğu da gösterilmiştir.

İzmir Karavan Kamp Alanları

Karagöl Orman Kampı
via: yiyegeze.com

Tantalos efsanesi ile ünlenen Yamanlar dağlarının derinliklerinde, Karagöl krater gölünün çevresinde yer alan Karagöl Orman Kampı, ormanla iç içe, huzurlu ve keyifli bir kamp imkanı sunuyor. Engebeli yollara sahip olan kampa giriş ücretli. İçerisinde tabiat parkı ve piknik yeri bulunuyor. Kamp ateşi yakabileceğiniz bu kamp alanı; restoran, wc, market, aile yeri ve sosyal tesis gibi olanaklar sunuyor. Ayrıca aracınızı ve karavanınızı park edebileceğiniz otoparkı da bulunuyor. Harita bağlantısına Karagöl Orman Kampı‘ndan ulaşabilirsiniz.

Kalemlik Orman Kampı
via: kampyeri.org

Kayalık koyları, kayalık plajları ve sahili ile İzmir’in Menderes ilçesinde, Özdere mevkiinde yer alan Kalemlik Orman Kampı, doğa ve deniz ile birlikte keyifli bir kamp imkanı sunuyor. Engebeli yollara sahip olan kampa giriş ücretli. İçerisinde trekking alanı ve piknik yeri bulunuyor. Kamp alanı; restoran, duş, wc, su, elektrik, market ve aile yeri gibi olanaklar sunuyor. Ayrıca aracınızı ve karavanınızı park edebileceğiniz otoparkı da bulunuyor. Dilerseniz bungalov kiralama imkanınız da bulunuyor. Harita bağlantısına Kalemlik Orman Kampı‘ndan ulaşabilirsiniz.

Hipocamp
via: kampalanlari.net

60 dönümlük bir çam ormanı, mavi bayraklı bir plaj ve Ege denizinin masmavi güzelliğini buluşturan Hipocamp, İzmir’in Menderes ilçesinde Gümüldür mevkiinde yer alıyor. Şehir merkezine yakınlığı ile engebeli yolları bulunmayan kampa giriş ücretli. İçerisinde karavan atık deşarj ünitesi bulunuyor. Kamp alanı; restoran, duş, wc, su, market ve aile yeri gibi olanaklar sunuyor. Ayrıca aracınızı ve karavanınızı park edebileceğiniz otoparkı da bulunuyor. Dilerseniz bungalov kiralama imkanınız da bulunuyor. Harita bağlantısına Hipocamp‘tan ulaşabilirsiniz.

Muğla Karavan Kamp Alanları

Akyaka Orman Kampı
via: kampalanlari.net

Muğla’nın Ula ilçesinde yer alan Akyaka Orman Kampı, yürüme mesafesindeki Azmak Nehri ve gizli koyları ile hem doğa ile iç içe hem de deniz kıyısında keyifli bir kamp imkanı sunuyor. Engebeli yollara sahip olan kampa giriş ücretli. Kamp alanı; restoran, duş, wc, su, elektrik, market ve aile yeri gibi olanaklar sunuyor. Harita bağlantısına Akyaka Orman Kampı‘ndan ulaşabilirsiniz.

Katrancı Orman Kampı
via: kampyeri.org

Fethiye’de Katrancı Tabiat Parkında yer alan Katrancı Orman Kampı, çam ve okaliptus ağaçları ile sarılı Katrancı Koyu’nda keyifli bir kamp imkanı sunuyor. Engebeli yolları bulunmayan kampa giriş ücretli. İçerisinde trekking alanı ve piknik yeri bulunuyor. İçerisinde ateş yakabileceğiniz kamp alanı; restoran, duş, wc, su, elektrik, market ve aile yeri gibi olanaklar sunuyor. Dilerseniz bungalov kiralama imkanınız da bulunuyor. Ayrıca kamp alanında çeşitli etkinlikler ve aktiviteler düzenleniyor. Harita bağlantısına Katrancı Orman Kampı‘ndan ulaşabilirsiniz.

Aktur Datça Kamping

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin en iyi koyu unvanını almış bir koyda, orman ile denizi buluşturan Aktur Datça Kamping, sırt sırta vermiş iki koya erişim imkanı sunuyor. Engebeli yolları bulunmayan kampa giriş ücretli. İçerisinde trekking alanı mevcut ve bisiklet sürmek mümkün. Ayrıca restoran, duş, wc, su, elektrik, kablosuz internet, sağlık merkezi ve festival alanı gibi olanaklar sunuyor. Bunun yanında kamp alanında konaklama tesisi de mevcut. Ayrıca kamp alanında çeşitli etkinlikler ve aktiviteler düzenleniyor. Harita bağlantısına Aktur Datça Kamping’den ulaşabilirsiniz.

Aydın Karavan Kamp Alanları

Antique Lodge Caravan Camp
via: antiquelodgecamp.com

Antique Lodge Caravan Camp, Kuşadası’nda zeytin ağaçları ile çevrili, yemyeşil bir vadide huzurlu bir tatil imkanı sunuyor. Engebeli yolları bulunmayan kampa giriş ücretli. İçerisinde karavan atık deşarj ünitesi bulunuyor. Ayrıca duş, wc, su, elektrik, market, havuz ve aile yeri gibi olanaklar sunuyor. Evcil hayvanınızı da beraberinizde getirebileceğiniz kamp alanında çeşitli etkinlikler ve aktiviteler düzenleniyor. Bunun yanında kamp alanında konaklama tesisi ve aracınızı veya karavanınızı park edebileceğiniz otoparkı mevcut. Harita bağlantısına Antique Lodge Caravan Camp‘tan ulaşabilirsiniz.

Önder Camping

Aydın’ın en güzel noktalarından Kuşadası’nda yer alan Önder Camping orman ile denizi bir araya getiriyor. Engebeli yolları bulunmayan kampa giriş ücretli. İçerisinde restoran, duş, wc, su, elektrik, kablosuz internet, havuz ve aile yeri gibi olanaklar sunuyor. Harita bağlantısına Önder Camping’den ulaşabilirsiniz.

Tavşanburnu Tabiat Parkı
via: didimgezginicom

Doğanın içinde, şehirden uzakta, orman ve denizin bir araya geldiği Tavşanburnu Tabiat Parkı, Didim’de keyifli bir tatil imkanı sunuyor. Engebeli yolları bulunmayan kampa giriş ücretli. İçerisinde piknik alanı ve tabiat parkı bulunuyor. Ayrıca restoran, duş, wc, su, elektrik, market ve aile yeri gibi olanaklar sunuyor. Harita bağlantısına Tavşanburnu Tabiat Parkı’ndan ulaşabilirsiniz.

Denizli Karavan Kamp Alanları

Baydil Camping
kampyeri.org

Baydil Camping Pamukkale’de travertenlerin hemen yanıbaşında orman içerisinde bir tatil imkanı sunuyor. Engebeli yolları bulunmayan kampa giriş ücretli. İçerisinde restoran, duş, wc, su, elektrik, market, kablosuz internet, havuz ve aile yeri gibi olanaklar bulunuyor. Harita bağlantısına Baydil Camping’den ulaşabilirsiniz.

Tepe Camping Apart
via: tepecamping.com

Tepe Camping Apart Denizli Ovası’nı, deniz seviyesinden 700m yükseklikten keyifle izleyebileceğiniz bir tatil imkanı sunuyor. Engebeli yolları bulunmayan kampa giriş ücretli. İçerisinde restoran, duş, wc, su, elektrik, kablosuz internet, havuz ve aile yeri gibi olanaklar bulunuyor. Çeşitli etkinlik ve aktivitelerin de gerçekleştirildiği kamp alanında konaklama tesisi de mevcut. Harita bağlantısına Tepe Camping Apart’tan ulaşabilirsiniz.

Kütahya Karavan Kamp Alanları

Domaniç Ebe Çamlığı Kent Ormanı
via: dogadakiler.com

Ebe Çamlığı Kent Ormanı, Domaniç Ovası’na hakim bir konumda, Kayı Boyu’nun kuruluş yıllarında önemli merkezlerinden biri olmuş bir noktada orman içerisinde tatil imkanı sunuyor. Engebeli yolları bulunmayan kampa giriş ücretsiz. İçerisinde wc, su ve aile yeri gibi olanaklar bulunuyor. Harita bağlantısına Domaniç Ebe Çamlığı Kent Ormanı’ndan ulaşabilirsiniz.

Sarısu Yaylası Kamp Alanı
via: wikiloc.com

Yazları serin bir tatil imkanı sunan Sarısu Yaylası Kamp Alanı, Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Umutlu Köyü sakinleri tarafından yayla olarak kullanılıyor. Yolları engebeli olan kamp alanına giriş ücretsiz. İçerisinde serin ve keyifli bir tatil geçirebileceğiniz yaylası bulunuyor. Ayrıca wc, su, market ve aile yeri gibi olanaklar sunuyor. Harita bağlantısına Sarısu Yaylası Kamp Alanı’ndan ulaşabilirsiniz.

Çamlıca Tabiat Parkı

Çamlıca Tabiat Parkı, karaçamlardan oluşan yoğun bir orman içerisinde Kütahya’yı kuş bakışı gören bir manzaraya sahip. Engebeli yolları bulunmayan kampa giriş ücretli. İçerisinde trekking alanı bulunan park; duş, wc, su, elektrik ve market gibi olanaklar sunuyor. Harita bağlantısına Çamlıca Tabiat Parkı’ndan ulaşabilirsiniz.

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
İpuçları

Diğer yazılara göz gezdirin.

Karavan Tuvalet Modelleri

Motokaravan ve çekme karavanların olmazsa olmazı karavan tuvaleti ve karavan tuvalet modelleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

karavan modelleri

Karavan Modelleri

Karavan modelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen, karavan kiralamak veya karavan satın almak isteyen tüm karavanseverler için hazırladığımız bu rehberde sizlere karavan çeşitlerini ve karavan modellerini tanıtmak istiyoruz.

off road karavan modelleri

Off Road Karavan Modelleri

Karavanınızla ulaşamadığınız yerlere ulaşmak ve çadır kampından daha fazla konfora sahip olmak için ihtiyacınız olan şey; off road karavan.

motokaravan modelleri

Motokaravan Modelleri

Karavan hayalinizi hayata geçirmeden önce bu listeye mutlaka göz atın! Motokaravan modelleri hakkında daha fazla bilgi alın.

Leave a Comment

Size destek olabilmek için buradayız.