Description

Olympos hakkında

Karavanlarımızda en önem verdiğimiz şeylerden biri kullanışlılık. Görsel anlamda ferah ve şık tasarımlar yaparken teknik anlamda da sizi yarı yolda bırakmayacak bir yol arkadaşı aldığınızdan emin olmak isteriz. Bu yüzden teknik bilgilerini verdiğimiz karavanımız sadece rakamlardan ibaret kalsın istemiyoruz.

Karavanlarımız hemen yola çıkmaya hazır bir şekilde teslim ediliyor. Sadece eşyalarınızı hazırlayın ve maceranın tadını çıkarın !

Enerji

Karavanımızın enerji sistemi 24 saat içerdeki tüm elektronik cihazları çalıştırmak üzerine kurulmuştur. Yazın günde 3-4 saat güneşte kalarak 1 günlük ihtiyacınızı depolayabilirsiniz.

Güneşin hiç olmadığı durumda aküleriniz 3-4 gün size gerekli enerjiyi sağlayacaktır. Kış kullanımında hiç güneş görmediğiniz taktirde bile aracınızı ortalama 1 ila 2 saat arasında çalıştırmanız 1 günlük enerjinizi depolayacaktır.

Bunun haricinde bir kamp alanına gittiğinizde hem akülerinizi doldurabilir hem de içeride kullanmak istediğiniz cihazları çalıştırabilirsiniz. Bu 3 yöntem ile kesintisiz enerjinin tadını çıkartabilirsiniz. Akülerin durumunu ve ne kadar enerji kaldığını panodan takip edebilirsiniz.

Vanda karavan sahibi diğer kullanıcılarımız hiçbir koşulda elektriksiz kalmadıklarını belirtiyorlar.

Ortam ve su ısıtıcı

Ortam ısıtma sistemimiz Eberspacher d2L modelidir. Dizel ile çalışmakta ve yakıtı aracın deposundan almaktadır. Düşük enerji tüketimi ve konforlu ısınma sağlar.

Bu cihaz duyamayacağınız kadar sessiz çalışır. Ortam ısınızı istediğiniz dereceye ayarlayıp geri kalan işi kendisine bırakabilirsiniz. Haftalık ve saatlik program kurabilirsiniz. Serin hava üfleme fonksiyonu ile yazın sıcak havalarda içerdekaravan banyo hava sirkülasyonunu sağlayabilirsiniz. 2500mt rakım ve yukarısında çalışabildiği için güvenle istediğiniz yerde çalıştırabilirsiniz. Sessiz çalışması sayesinde kamp alanınıda diğer karavanları rahatsız etmemiş olursunuz.

Su ısıtma sistemimiz tüp ile çalışmaktadır. İstediğiniz dereceyi ayarlayıp sıcak suyunuzu her zaman kullanabilirsiniz. Kış kamplarında bile dışarıda sıcak su ile duş alabilirsiniz. Banyoda, evyede ve dış duşta sıcak suyunuzu kullanabilirsiniz. 240 lt su depomuz 2-3 kişi için 5 ila 7 gün arasında yetmektedir. Pis su tankımız 180 lt dir. Bu iki deponun doluluğunu da panodaki ekrandan takip edebiliyorsunuz. Karavanımızda kullanmış olduğumuz tuvalet 21 litre dışarıdan kasetli ve sifonludur. Kullanımı kolay ve pratiktir.

Mutfak

karavan fırınYemek yapmak bu karavanda çok zevkli ! .

Thetford Mini Grill ile hem ocak hem fırın ihtiyacınızı bir arada karşılayabilirsiniz. 3 gözlü ocak sayesinde aynı anda 3 yemeği pişirirken fırını da kullanabilirsiniz.

Pratik ve lezzetli yemekler yapmak için 2 gözlü fırın oldukça kullanışlı. Kısa sürede ısınan ve gazla çalışan fırın hem hızlı hem de az enerji tükettiği için oldukça pratik ve şık bir yol arkadaşı.

Depolama

Depolama alanı olarak oldukça fazla saklama alanımız var. Tüm mutfak ekipmanlarınızı saklamak için alanlar düşündük. Banyo ve kişisel eşyalarınız için dolap ve saklama çözümlerimiz oldukça kullanışlı. Büyük hacimli baş üstü dolaplarımız toplamda 5 büyük bavul hacminde kıyafet almakta. Bunun haricinde 3 çekmece ile kişisel eşyalarınızı koyabilecek alanlarımız mevcut. Baş üstü dolapları hariç 2 büyük kışlık dolaplarımız var. Büyük hacimi sayesinde yanınızda taşımak istediğiniz eşyalarınızı koyabilirsiniz. Yatak bölümünde bulunan kitaplık ve nişler sayesinde başucunda bulunmasını istediğiniz şeyleri saklayabilirsiniz.

karavan depo

Girişte bulunan ayakkabılık sayesinde tozu ve kiri karavanın içine taşımazsınız.

Koltukların altı boş olduğundan çok yer kaplayan eşyalarınızı buraya sığdırabilirsiniz.

Yüksek hacime sahip bagaj sayesinde; kamp sandalyesi, kamp masası, scooter, bisiklet, mangal, kayak vb eşyalarınızı rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz.

Ortalama 4-5 yetişkinin tüm kişisel eşyalarını depolayabilecek kadar alan mevcut.

Konfor

12 volt ile çalışan buzdolabı sayesinde düşük enerji tüketimi ile yüksek verimlilikle tüm ürünlerinizi soğuk tutabilirsiniz. Aynı anda buz üretebilirsiniz.

Yatak kısmında yumuşak visco sünger tercih ettik.Gece ışığı kim kapatacak tartışmalarına girmemeniz için tüm ışıkları uzaktan kumandalı ve kısılabilir tercih ettik.

karavan yatakİçerideki tüm cihazlar uyurken duyamayacağınız kadar sessiz çalışırlar. Kullanmış olduğumuz çift camlı karavan camları sayesinde hem dışarıdan ses almaz hem de yaz – kış ısı geçirmez özelliği sayesinde konforlu bir uyku yaşarsınız.

Başucu okuma lambası, yatak bölümünde bulunan prizler sayesinde gece telefonunuzu şarj edebilir ya da kitabınızı okuyabilirsiniz.

3 kişinin rahatça yemek yiyebileceği bir iç masa ve dışarıya açılan masa sayesinde hem karavanın içerisinde hem de dışarıda sofranızı kurabilirsiniz.

Eğlence

karavan projeksiyonSeyir terasımızda gün batımını izleyebilir, güneşlenebilir hatta uyuyabilirsiniz.

Tamamen kablosuz ve telefona bağlanabilen projeksiyon cihazı sayesinde 4 saat kesintisiz bir şekilde film izleyebilirsiniz. Dilediğiniz bir hoparlöre bağlayabilir gerçek bir sinema keyfini yaşayabilirsiniz. Hem içeride hemde dışarıda kullanabileceğiniz projeksiyonla açık hava sinema keyfini doğanın içinde deneyimleyebilirsiniz.

Offroad led lambaları sayesinde gece yolculuk severler maceranın tadını çıkarabilir.

Fazla maceracılar için acil durumlarda kullanmak üzere kar çamur paleti aracın üstünde hazır beklemekte.

Video

Add Review & Rate

Be the first to review “Vanda Karavan Atölyesi – Olympos – Özel Tasarım Ahşap Karavan 17m3”