Karavan kiralamak veya karavan satın almak isteyenler için 2021 yılına ait çekme karavan ve motokaravan fiyatlarını derledik.
Karavan kiralamak veya karavan satın almak isteyenler için 2021 yılına ait çekme karavan ve motokaravan fiyatlarını inceledik.

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını nedeniyle 2020 yılında tatil anlayışı, dünya çapında karavan ile tatile doğru bir yönelim gerçekleştirmiştir. Bu sayede artan karavan talebini karşılamak üzere karavan üreticileri ve karavan sahipleri de harekete geçmiş ve piyasada mevcut bulunan karavan modellerinin sayısı gittikçe artmıştır. Bu da beraberinde rekabetçi bir piyasa doğurmuş ve önceki yıllara kıyasla daha karavan fiyatlarının ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Karavan kiralamak veya karavan satın almak isteyenler için 2021 yılına ait çekme karavan ve motokaravan fiyatlarını derledik.

Bu yazımızı çekme karavan fiyatları ve motokaravan fiyatları olarak iki bölüme ayırdık. Ayrıca sahibinden karavan ve firmalardan karavan kiralama konusunda da aydınlatıcı bilgiler sunduk. Yazının sonunda karavan fiyatlarına ilişkin karavan kiralama ile ilgili tavsiyelerimizi bulabilirsiniz.

Çekme Karavan Fiyatları

Öncelikle çekme karavan türleri hakkında bilgi almak için Karavan Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Çekme Karavan Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazılarımızı okuyabilirsiniz. Çekme karavanlar, motokaravanlara göre fiyat bakımından daha uygundur. Büyüklük ve model yılı, donanım gibi özelliklerine bağlı olarak fiyatları değişmektedir.

2020 yılı için çekme karavan fiyatları, karavan kiralamak istediğinizde 350 TL ile 500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar günlük çekme karavan kiralama fiyatlarıdır. Sahibinden çekme karavan kiralamak isterseniz yukarıdaki fiyat aralığında uygun karavanlar bulabilirsiniz. Ülkemizde AVIS, Casavan, Karavancı gibi firmalar da çekme karavan kiralama konusunda hizmet vermektedir. Bu firmalar politika gereği sabit bir fiyat belirtmemektedir. Bu nedenle ilgili firmaya web veya telefon yoluyla ulaşarak ihtiyacınızı karşılayacak çekme karavan fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Çekme Karavan kiralama yerine çekme karavan satın almayı düşünüyorsanız bolca seçeneğiniz mevcut. 6000 TL’den başlayan fiyatlarla bir çekme karavana sahip olabilirsiniz. Modeli, donanımı ve boyutu değiştikçe fiyatın da artacağını unutmayın. Amerikan filmlerinden aşina olduğumuz Airstream çekme karavan modelleri 525.000 TL gibi fiyatlara satılmaktadır. Bu nedenle karavan modelleri arasından ihtiyacınız olanı belirledikten sonra bütçenize uygun karavan çeşitlerini bulabilirsiniz. Ülkemizde çeşitli illerde 20’den fazla karavan üreticisi bulunmaktadır. Yerli ve uygun modeller bulabileceğiniz gibi daha yüksek fiyata sahip ithal çekme karavan modelleri de bulabilirsiniz. Her şey ihtiyacınız olan karavan modellerine bağlı.

Motokaravan Fiyatları

Motokaravan türleri hakkında bilgi almak için Motokaravan Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazımızı okuyabilirsiniz. Motokaravanlar çekme karavanlara göre daha fazla konfor ve güvenlik sunmaktadır. Motokaravan fiyatları buna bağlı olarak da çekme karavanlara göre bir miktar daha yüksektir. Ancak camper karavan olarak tabir edilen ve panelvan araçların karavana dönüştürülmesi ile elde edilen karavan modelleri, genellikle üretim esnasında motokaravan olarak tasarlanan karavan türlerine göre daha uygundur.

2020 yılı için motokaravan fiyatları, motokaravan kiralamak istediğinizde 400 TL ile 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar günlük karavan kiralama fiyatlarıdır. Sahibinden kiralamak istediğinizde bu fiyat aralıklarında uygun motokaravanlar bulabilirsiniz. Ayrıca yine AVIS, Casavan ve Karavancı gibi firmalar aracılığıyla motokaravan kiralama gerçekleştirebilirsiniz.

Motokaravan kiralamak yerine motokaravan satın almayı düşünüyorsanız, yine çekme karavanlar gibi bolca seçeneğiniz mevcut. Camper karavanlar sayesinde motokaravan fiyatları 30.000 TL’den başlamaktadır. Alkovenli türler için ise fiyatlar 50.000 TL’den başlıyor. Burada da üst limit aradığınız konfora, karavan ekipmanlarına ve donanımına bağlı olarak değişiyor. Bu vesile ile günümüzde 1.000.000 TL’den alıcı bulan motokaravan modelleri olduğunu da belirtelim.

Tavsiyelerimiz

Çekme karavan kiralama kararı aldıysanız ve daha önce bir çekme karavan kiralama deneyiminiz yoksa 350 TL ila 400 TL aralığındaki çekme karavanlar hem daha büyük modeller için tecrübe kazanmanızı sağlayacak hem de size ihtiyacınız olan konforu sunacaktır. Çekme karavan satın almayı düşünüyorsanız 6000 TL ila 10.000 TL aralığındaki çekme karavanlar hem ihtiyacınızı karşılayacak hem de yine daha büyük karavan modelleri için tecrübe kazanmanızı sağlayacaktır. Karavanınıza iyi baktığınızda, bakım ve onarımlarını düzenli olarak gerçekleştirdiğinizde, yeni ve daha üst bir karavan modeli edinmek için sahip olduğunuz karavanı zarar etmeden satabilirsiniz.

Motokaravan kiralama kararı aldıysanız ve panelvan araç veya motokaravan kiralama deneyiminiz yoksa 400 TL ila 700 TL aralığındaki motokaravanlar size uygun konforu sunacak ve daha büyük karavan modelleri için tecrübe kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bir motokaravan satın almayı düşünüyorsanız önünüzde iki seçenek bulunmaktadır. Camper motokaravan ya da alkovenli motokaravan. Camper motokaravanlar için 30.000 TL ila 45.000 TL aralığındaki motokaravanlar sizin için yeterli olacaktır. Alkovenli türler için ise 50.000 TL ila 70.000 TL aralığındaki motokaravanlar hem ihtiyacınızı karşılayacak hem de daha büyük karavan modelleri için tecrübe kazanmanızı sağlayacaktır. Tıpkı çekme karavan modellerinde olduğu gibi motokaravanınıza iyi baktığınızda, bakım ve onarımlarını düzenli biçimde gerçekleştirdiğinizde yeni ve daha üst bir karavan modeline geçiş yapmak için sahip olduğunuz motokaravanı zarar etmeden satabilir ve hatta takas edebilirsiniz.

2020 yılına ait çekme karavan fiyatları ve motokaravan fiyatları ile ilgili sunduğumuz bu bilgilerin faydalı olduğunu umuyor ve sizlere karavan kiralama veya karavan satın alma aşamasında yol göstereceğine inanıyoruz. Şimdiden keyifli seyahatler!

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
İpuçları

Diğer yazılara göz gezdirin.

Karavan Tuvalet Modelleri

Motokaravan ve çekme karavanların olmazsa olmazı karavan tuvaleti ve karavan tuvalet modelleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

karavan modelleri

Karavan Modelleri

Karavan modelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen, karavan kiralamak veya karavan satın almak isteyen tüm karavanseverler için hazırladığımız bu rehberde sizlere karavan çeşitlerini ve karavan modellerini tanıtmak istiyoruz.

off road karavan modelleri

Off Road Karavan Modelleri

Karavanınızla ulaşamadığınız yerlere ulaşmak ve çadır kampından daha fazla konfora sahip olmak için ihtiyacınız olan şey; off road karavan.

motokaravan modelleri

Motokaravan Modelleri

Karavan hayalinizi hayata geçirmeden önce bu listeye mutlaka göz atın! Motokaravan modelleri hakkında daha fazla bilgi alın.

Leave a Comment

Size destek olabilmek için buradayız.