Sıkça Sorulan Sorular

Karavan Forum ürün ve hizmetleri için hızlı soru-cevaplar.

Karavan Forum karavanlara dair tüm bilgileri rahatça bulabildiğiniz, karavanınızı satmak veya kiralamak için listeleyebildiğiniz ve listelenen karavanların sahipleri ile iletişime geçebildiğiniz, karavan üreticileri, tedarikçiler ve kamp ve karavan malzemesi üreticilerinin yer aldığı bir platformdur.

Karavan Forum; karavan dünyasındaki kullanıcıları, ilgilileri ve karavan kültürünü tanımak isteyen insanları, üreticileri, hizmet verenleri ve tedarikçileri güvenle bir araya getirmektedir.

Karavanforum.com trafiğini karavan kültürüne ilgi duyan insanlar, karavan kullanıcıları, karavan üreticileri, hizmet verenleri ve tedarikçileri oluşturmaktadır.

Karavan Forum’a, Instagram, Twitter ve Facebook mecralarında her geçen gün büyüyen 50 bini kişiyi aşkın organik iletişim ve görünürlük havuzundan ulaşabilirsiniz.

Karavan Forum’da kiralık veya satılık, motokaravan, çekme karavan, özel üretim kabinler, camper karavan, büfe karavan, gezici karavan, römork, sahne karavan ve özel ürünlere ait ilanlarınızı listeleyebilirsiniz.

Karavan Forum’da ilan listelemek için üye olmalısınız. Tek bir listeleme yapabilmeniz için KF Tanışma Paketi ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Bireysel kullanıcılar KF Tanışma Paketi kapsamında bir (1) adet ilanı, 30 gün boyunca ücretsiz olarak listeleyebilmektedir.

İlan süreniz bittiğinde KF Giriş Paketi veya KF Pro Paket satın alarak ilan süresini uzatabilirsiniz.

Karavan Forum’da iyzico ödeme kapısı üzerinden kredi kartı veya banka kartı ile satın alma gerçekleştirebilir veya paylaştığımız banka hesapları üzerinden banka havalesi yoluyla ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcıların Karavan Forum’dan (karavanforum.com ve ilişkili web adresleri) satın aldıkları listeleme paketleri ve ilişkili hizmetler, tüketici veya kullanıcıya anında teslim edilen mallar kapsamındadır. Bu tür satışlar, 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve bu hususta geçerli uluslararası sözleşmelerde belirtilen cayma hakkı ve bu hakkın kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir. Bu nedenle Karavan Forum’dan satın alınan listeleme paketleri iade edilememektedir.

karavanforum.com’da yer alan listeleme sahipleri, Karavan Forum’un paydaşı değildir. Ayrıca Karavan Forum, listeleme sahipleri ile herhangi bir ortaklık ilişkisi içerisinde değildir.

Karavan Forum, listeleme sahipleri ile yapacağınız alışveriş veya alacağınız hizmet ve ürünler için herhangi bir garanti sunmamaktadır. Karavan Forum yalnızca karavanforum.com’da listeleme yapan firma veya şahıslara ait iletişim bilgilerinin doğruluğunun teyit edilmesi ile yükümlüdür.

KF Garaj’da yer alan firmalar, Karavan Forum’un paydaşı değildir. Ayrıca Karavan Forum, KF Garaj’da yer alan firmalar ile herhangi bir ortaklık ilişkisi içerisinde değildir.

Karavan Forum, KF Garaj’da yer alan firmalarla yapacağınız alışveriş veya alacağınız hizmet ve ürünler için herhangi bir garanti sunmamaktadır. Karavan Forum yalnızca KF Garaj’da listeleme yapan firmalara ait iletişim bilgilerinin doğruluğunun teyit edilmesi ile yükümlüdür.

Sitemizin iletişim bölümünde yer alan iletişim kanallarındaki formları doldurarak, bilgi@karavanforum.com adresine mail atarak veya +90 530 130 98 87 numaralı telefonu arayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Karavan Forum markalı ürünler, KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi garantisi altındadır.

KF ürünlerinden herhangi bir nedenle memnun kalmazsanız, zarar görmemiş ve kullanılmamış olması koşulu ile 7 gün içinde iade edebilir ya da aynı ürünün farklı bir bedeni ile değişim talep edebilirsiniz. İade ve değişim kargo ücreti müşterilere ait olmakla birlikte iade formunu eksiksiz doldurmanız (form için tıklayınız) ve ilgili ürünü kullanmamış olmanız gerekmektedir.

Ziyaretçilerimizin kişisel bilgilerinin güvenliği bizim için çok önemlidir. karavanforum.com, kişisel verilerin toplanması ve saklanması konusunda en üst düzey güvenlik önlemlerini kullanmaktadır. Tüm şifreler 256-bit şifreleme teknikleri ile işlenir ve ödemeler 3D secure ödeme metoduyla gerçekleştirilir.

Üyelik zorunluluğu yoktur. Siparişlerinizde ürün değişikliği yapmak veya bilgi almak için iletişim formumuzdan ve telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

karavanforum.com’a üye olurken bildireceğiniz e-posta adresine belirli periyotlarla sitedeki yenilikler konusunda bilgilendirme e-postası gönderilmektedir.

Satın almak istediğiniz ürünü/ürünleri sepetinize ekledikten sonra ödeme sayfasına gidip fatura bilgilerini giriniz. Ödeme sayfasındaki size uygun olan ödeme şeklini seçiniz. “Mesafeli Satış Sözlemesi”ni kabul ettikten sonra siparişinizi onaylayınız.

Sipariş sürecindeki alışveriş haklarınızı koruması için önemlidir. SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun: Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

Şu an için KF markalı ürünlerin yurt dışı gönderimi yapılmamaktadır.

Şu an için KF markalı ürünlerin yurt dışı gönderimi yapılmamaktadır.

karavanforum.com kargo gönderimlerinde MNG Kargo A.Ş. ile çalışmaktadır. Siparişilerinize ait kargolar sözleşmeli firmalar aracılığı ile belirttiğiniz adrese teslim edilir. Kargo takip süreçleri, MNG Kargo A.Ş. servisleri üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Sipariş verilen ürün bulunduğunuz şehre bağlı olarak 1 ya da 5 iş günü içinde teslim edilmektedir. Pazar günleri kargo gönderimimiz bulunmamaktadır. Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilebilmektedir.

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtılma, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır.

Kullanılmamış ve ambalajı zarar görmemiş olması şartıyla, siparişinizdeki ürünleri size ulaştığı günü takip eden 3 gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. İade talebinde bulunmak istediğiniz durumlarda iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtılma, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır.

Siparişinizin iptali gerçekleştirildikten sonra ürün elimize ulaştığında incelenir, uygun görülen durumlarda bedel iadesi için bankanıza talimat verilmektedir. Bankanıza bağlı olarak talimatı takip 1-7 iş günü içinde ürün bedeli hesabınıza/kredi kartınıza aktarılmaktadır. Arzu ettiğiniz takdirde, farklı ürün alışverişleriniz için iadeniz teyit edildikten itibaren 24 saat içerisinde, iade tutarı bedelinde hediye çeki  hesabınıza tanımlanabilir. Tüm bu süreçle ilgili iletişim formundan bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Size destek olabilmek için buradayız.